Український стартап SolarGaps отримав 1 млн євро в рамках програми Horizon 2020

Український стартап SolarGaps отримав безповоротний грант від Єврокомісії на 1 млн євро в рамках програми Horizon 2020 SME Instrument Фаза 2.

Що робить SolarGaps

Стартап SolarGaps працює над розумними жалюзями, здатними генерувати сонячну електроенергію. У команді відзначають, що одного квадратного метра таких жалюзі вистачить для того, щоб зарядити 3 ноутбука або 30 світлодіодних лампочок.

Чому це важливо

Як розповів операційний директор SolarGaps Юрій Цвіркун, SolarGaps став першим українським стартапом, який отримав фінансування від Horizon 2020 у другій фазі.

“SolarGaps став першим українським стартапом, який отримав грант Horizon 2020 SME Instrument Фаза 2. Ми потрапили в 5% європейських стартапів, яким це вдалося. Для нас це велика і важлива досягнення – не кожен день стартапу дають 1 млн євро безповоротних коштів на розвиток. Впевнені, в майбутньому наш продукт стане обов’язковою частиною smart cities, яка перетворює вертикальні фасади будівель в сонячні електростанції”, – зазначив Цвіркун.

На що підуть гроші

Притягнуте фінансування дозволить SolarGaps доопрацювати b2b-продукт і підготувати його до виходу на ринок. Крім цього стартап заявив, що вже отримав сертифікацію в Євросоюзі для b2c-продукту і через місяць почне продажі через дилерів в країнах ЄС. За словами Цвіркун, ці два продукти будуть схожі зовні, але відрізнятися в технічному плані і з точки зору управління.

Засновник стартапа Євген Ерік розповів, що для отримання гранту команда виконала ряд серйозних умов. «По-перше, ми допрацювали продукт до так званої предмассовой стадії. По-друге – отримали безпосередньо сертифікацію в ЄС. Нарешті, показали, як наше рішення застосовується на ділі». Команда SolarGaps два рази їздила до Брюсселя для представлення проекту Єврокомісії. Як кажуть представники стартапу, комісія складалася з представників інвестиційних фондів які аналізували бізнес-стратегію і перспективи продукту на європейському ринку.

У 2017 році SolarGaps отримав 50 000 євро від Єврокомісії в рамках першої фази програми Horizon 2020 SME Instrument, а також 50 000 євро від ЄБРР в рамках програми кліматичних ваучерів. До цього стартап провів успішну кампанію на Kickstarter і Indiegogo, де залучив $150 000. Консультантом в роботі з Horizon 2020 виступила команда CIVITTA.

envelop facebook search