Темпи переходу на чисту енергію потрібно збільшити в п’ять разів

Світ ніколи не використовував стільки вугілля, скільки в 2019 році. Це найважливіший джерело електроенергії.

Як не крути, сьогодні енергетика є основою розвитку всіх базових галузей. Починаючи від промисловості, що визначають прогрес суспільного виробництва. В усіх промислово розвинених країнах темпи розвитку енергетики випереджали темпи розвитку інших галузей.

Останній час виявився дуже вдалим для відновлюваної енергетики. Чому? За цей час вироблення електрики на сонячних і вітрових станціях виросло в чотири рази! Але і це ще не все, продажу електрокарів досягли 1,8 млн одиниць на рік.

На щастя, цей швидке зростання поки не привів до серйозних змін в структурі всього енергетичного сектора. Здебільшого ВДЕ задовольняли нові потреби в електриці, пов’язані з економічним і демографічним ростом, але не замінювали існуючу інфраструктуру, що працює на викопному паливі. Крім того, в цей же час будуватися нові вугільні, нафтові і газові електростанції.

Питання не в тому, що у нас закінчаться основні корисні копалини, хоча це дійсно може стати проблемою. Реальна проблема полягає в тому, що посилиться вже існуючу кризу надмірної видобутку. Видобуток корисних копалин стала одним з головних чинників збезлісення, руйнування екосистем і втрати біорізноманіття у всьому світі. За оцінками екологів, навіть при нинішніх темпах глобального використання матеріалів ми перевищуємо “стійкі рівні” на 82 відсотки.

На сьогоднішній день, тривогу викликає той факт, що виробництво електрики на ГЕС і АЕС картина зовсім інша. Виробництво залишається стабільним або навіть знижується.

У підсумку, частка джерел енергії, не пов’язаних з викидами парникових газів збільшилася всього на 3%, з 32% до 35%.

envelop facebook search