В Індії будуються плаваючі сонячні електростанції загальною потужністю 5,3 ГВт

На сьогоднішній день в Індії на різних стадіях розвитку перебувають проекти плавучих сонячних електростанцій сумарною потужністю 5,3 ГВт, повідомляє компанія JMK Research & Analytics.

Минулого тижня кабінет міністрів штату Уттар-Прадеш схвалив будівництво плавучої сонячної електростанцій потужністю 150 МВт у греблі Ріханд. Це буде найбільша плавуча фотоелектрична станція в Індії, і очікується, що вона буде введена в експлуатацію до травня 2020 року. Ціна електроенергії, що викуповується у власників, складе 3,36 індійських рупії за кіловат-годину. З ростом проблем з придбанням землі для великомасштабних наземних сонячних електростанцій, плаваючі об’єкти стають все більш привабливим варіантом.

Потенціал плавучих сонячних електростанцій в Індії величезний, він оцінюється в 300 ГВт, які можуть бути побудовані при використанні всього 10-15% водойм в таких штатах, як Керала, Ассам, Одіші і Західна Бенгалія.

Уряд Індії поставило завдання довести потужності плавучих сонячних потужностей до 10 ГВт до кінця 2020 року. Станом на 31 липня 2019 року було введено в експлуатацію близько 2,72 ГВт. Ще 971 МВт знаходяться на етапі проведення конкурсних відборів. Крім того, проекти плаваючих сонячних електростанцій загальною потужністю близько 4255 МВт були анонсовані різними агентствами, але по ним тендери ще не оголошені. У зв’язку з цим досягнення мети в 10 ГВт в найближчі два роки є досить амбітною, важкоздійснюваним завданням.

Більшість плавучих сонячних станцій планується в штатах Махараштра, Уттар-Прадеш, Джаркханд, Телангана, Таміл-Наду і Андхра-Прадеш. Активними гравцями, які беруть участь в цих тендерах, є ReNew, Shapoorji & Pallonji, S&W, Mahindra, Waaree і BHEL.

Незважаючи на те, що для плавучих сонячних електростанцій не потрібно дефіцитна в Індії земля, вартість розробки плавучих систем, включаючи кріплення, монтаж і технічне обслуговування, приблизно на 30-50% вище, ніж у наземних систем. У той же час вироблення плаваючих сонячних установок також вище, оскільки через охолоджуючого впливу води підвищується ефективність панелей (плюс 6-7%).

На успішних конкурсних відборах ціна кіловат-години, що виробляється плавучим сонячними електростанціями знаходиться в діапазоні 3,29-3,36 рупій (3,04-3,1 рубля по курсу на сьогодні). Спроби регуляторів знизити ціни, встановлюючи більш низька стеля на тендерах, не привели до успіху.

Оскільки дана ціна вище, ніж пропонована наземними сонячними електростанціями, це є проблемою. Крім того, для масштабного впровадження плавучих фотоелектричних станцій повинні бути дані відповіді на численні технологічні і промислові виклики, такі як корозія, довгостроковий вплив вологи на модулі і кабелі, відсутність місцевого виробництва плавучих конструкцій.

Раніше повідомлялося, що віце-президент Індії пообіцяв 227 ГВт потужностей ВДЕ в країні до 2022 року.

Для цього Індія збільшить фінансування розвитку сонячної енергетики в країні. Повідомляється, що уряд країни схвалив виділення до 2022 року 6,43 млрд на розширення використання сонячної енергії.

envelop facebook search
%d блогерам подобається це: