В ОАЕ створено найбільшу мережу централізовано керованих промислових накопичувачів енергії

П’ятнадцять акумуляторних систем були встановлені в десяти різних географічних точках – в цілому 108 МВт (12 систем по 4 МВт і три системи по 20 МВт) і 648 МВт*год, при цьому кожна з систем є «шестигодинний», тобто здатною видавати заявлену потужність протягом шести годин. Офіційне урядове інформаційне агентство Емірейтс назвало цей проект «найбільшої в світі віртуальної акумуляторної станцією».

Представник NGK зазначає, що термін «віртуальний» в даному випадку є коректним – в тому сенсі, що 15 систем в 10 різних місцях «можуть управлятися як єдине підприємство, хоча, звичайно, вони можуть контролюватися індивідуально, коли необхідна локальна підтримка мережі». Головним інструментом, що забезпечує єдине керівництво всіма зазначеними пристроями, є контролер CISC (Centralised Integrated System Controller), встановлений в диспетчерській в Mussafah, промисловому районі Абу-Дабі. Системи «готові до управління з боку Системного Оператора», зазначає NGK.

Комплекс накопичувачів сумарною потужністю 108 МВт і ємністю 648 МВт*год допоможе балансувати навантаження в системі Абу-Дабі в денний час, а також забезпечить резерв в разі перебоїв в роботі мережі. Як і в багатьох інших проектах систем зберігання енергії, система NGK націлена перш за все на зниженні навантаження в періоди пікового попиту.

За словами представника NGK, проект спочатку планувався з метою відстрочки інвестування в теплову генерацію, зниження витрат на експлуатацію та обслуговування мережі (O&M), підвищення загальної ефективності системи, а також для того, щоб виключити використання дизеля в години пікового навантаження. Однак в процесі реалізації в проект були додані і інші послуги: контроль частоти, напруги та оперативний резерв.

Чому NAS, а не Li-ion?

В даний час в усьому світі реалізується безліч мережевих проектів зі зберігання енергії з використанням літій-іонних батарей, проте застосування сірчано-натрієвих акумуляторів, що дозволяють зрушувати пік споживання на шість годин, є «обов’язковим для відстрочки інвестицій в теплову генерацію», вважає представник NGK.

«Розгортання 1 МВт акумуляторних систем зберігання енергії дозволяє уникнути інвестицій в близько 1,1 МВт парогазових теплових електростанцій», при цьому витрати на експлуатацію та обслуговування акумуляторних систем «значно нижче», ніж ті ж витрати для теплових електростанцій.

За інформацією NGK, шість годин зберігання в кожному елементі NAS накопичувача знижує загальну вартість системи в порівнянні з літієвими батареями. Літій-іонні системи, як правило, містять в собі кілька акумуляторів, що забезпечують один годину зберігання, що «збільшує витрати на інтеграцію». Акумуляторні системи NAS також менш чутливі до зовнішніх температурних умов. Немає необхідності в кондиціонуванні повітря для підтримки потрібної робочої температури елементів – на відміну від літієвих батарей, батареї NAS ізольовані і працюють при температурі близько 300 градусів Цельсія.

Батареї NAS надійні при інтенсивному використанні – щоденної зарядки/розрядки від 0% до 100%. Очікується, що батареї будуть працювати «15 років без деградації на системному рівні».

У листопаді минулого року в Німеччині концерн EWE ввів в експлуатацію накопичувач енергії, в якому використана комбінація літій-іонних і сірчано-натрієвих акумуляторів. Устаткування спроектували і поставили японці, підприємства концерну Hitachi за фінансової підтримки японського державного агентства NEDO (New Energy and Industrial Technology Development Organization). Як пояснювали тоді японські інженери, літій-іон – це «спринтер», здатний миттєво заряджатися і віддавати заряд, а сірчано-натрієві акумулятори – це «марафонці», краще підходять для більш тривалого зберігання енергії.

Раніше ЕлектроВісті писали, що ряд інвестиційних компаній з Об’єднаних арабських еміратів зацікавилися профінансувати будівництво електростанцій, що працюють на альтернативних джерелах енергії в Україні.

Також в ОАЕ сонячна електроенергія коштує 0,024 дол (0,67 грн) за кіловат-годину.

Ще в Об’єднаних Арабських Еміратах штучний інтелект буде находітьлучшіе місця для видобутку сонячної енергії, а також відстежувати і аналізувати рівень забруднення повітря в країні.

envelop facebook search