Виплати по «зеленому» тарифу в липні 2019 р склали 1,51 мільярда гривень

У липні 2019 року державне підприємство «Гарантований покупець» сплатило 1,51 млрд грн виробникам електричної енергії за зеленим тарифом.

Державне підприємство “Гарантований покупець” (гарпіями) оплатило виробникам електроенергії за “зеленим” тарифом 1,51 млрд грн, що становить 51% від необхідної суми (2,95 млрд грн) роботи за липень.

Відповідно до прес-релізу підприємства, з виплаченої суми 0,454 млрд грн склали надходження від НЕК “Укренерго”, ще 1,06 млрд грн – кошти гарпіями, які воно отримало від продажу е/е на ринках “на добу вперед” і внутрісуточних ринку.

Таким чином, борг “Укренерго” за цією статтею перед гарпіями на сьогодні становить майже 1,5 млрд грн.

У прес-службі зазначають, що в даний час на розгляді в “Укренерго” і Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, знаходяться матеріали, затвердження яких дозволить здійснити остаточні розрахунки з “зеленими” за минулий місяць.

За даними держпідприємства, на 7 серпня в реєстр виробників по “зеленому” тарифу входить 414 компаній. Сумарний обсяг виробленої альтернативної енергії в липні склав близько 506 тис. МВт-год.

Як повідомлялося, Окружний адмінсуд Києва 27 червня 2019 року за позовом акціонерного товариства “Нікопольський завод феросплавів” призупинив дію постанови НКРЕКУ про встановлення на друге півріччя 2019 року тарифів на передачу е/е “Укренерго”, що вплинуло на розрахунки із зеленою генерацією.

Пізніше суд частково розблокував тарифи “Укренерго”, призупинивши дію рішень НКРЕКУ тільки для підконтрольних Ігорю Коломойському “Нікопольський завод феросплавів”, “Запорізький завод феросплавів”, “Дніпроазот”, “Марганецький гірничо-збагачувальний комбінат” і “Покровський гірничо-збагачувальний комбінат”. Судові тяжби тривають.

ДП “Гарантований покупець” викуповує вироблену за “зеленим” тарифом електроенергію і реалізує її на ринку “на добу вперед”. Підприємство також забезпечує функціонування механізму PSO, для недопущення зростання цін для населення. Гарпіями купує е/е у державних НАЕК “Енергоатом” і ПрАТ “Укргідроенерго” і реалізує її постачальникам універсальних послуг, які продають її населенню за фіксованими тарифами, ще частина – продає на ринку “на добу вперед” як компенсація втрат.

Також підприємство буде відповідати за проведення аукціонів для зеленої генерації, які повинні початися з 2020 року.

envelop facebook search
%d блогерам подобається це: