Як багата нафтою Норвегія стала лідером впровадження електрокарів

Влада Норвегії впевнена – електромобіль повинен коштувати дешевше машини з ДВС. Тільки так країна зможе повністю перейти на екологічний транспорт до 2025 року. New York Times з’ясував, як скандинавська держава скористалася прагненням громадян до економії.

Електрокари в країні вже стали більш вигідною покупкою, ніж традиційні аналоги. Уряд скасував мита на імпорт електромобілів, а також звільнив покупців таких транспортних засобів від податків при реєстрації та купівлі.

Крім того, електрокарам дозволено безкоштовно переміщатися на поромах і пересуватися по виділених смугах для автобусів в годину пік.

В майбутньому при призначенні мит і зборів норвежцю за кермом електрокара дозволять платити в два рази менше, ніж водієві машини з ДВС. Поступово це нововведення скасують, але при цьому власників бензинового і дизельного транспорту зобов’яжуть платити податки за підвищеною ставкою. В уряді підкреслюють: головне завдання – це не встановлення пільг, а введення заборонних податків на машини, які забруднюють повітря.

«Автомобіль з нульовими викидами завжди повинен коштувати дешевше звичайного», – вважає міністр з охорони навколишнього середовища та клімату Ола Ельвестуен.

Саме він запропонував амбітний план: до 2025 року обмежити продаж машин з ДВС в Норвегії.

За даними New York Times, третина нових автомобілів в країні оснащена акумулятором і системою підзарядки. За деякими даними, цей показник доходить до 45% і навіть до 60%, якщо враховувати не тільки електрокари, а й гібриди. Для порівняння: в Європі і США частка електромобілів ледь доходить до 2%.

Норвегія – одна з найбагатших країн Європи, і чималу роль в цьому зіграв продаж вуглеводнів, від яких сьогодні хочуть відмовитися багато країн.

Близько 36% продаваних в Норвегії автомобілів – це позашляховики, адаптовані до суворих зимових умов. Model X від Tesla стоїть на норвезькому ринку $106 тисяч. Для порівняння: бензиновий кросовер Volvo XC90 з урахуванням всіх накладених мит обійдеться в $107 тисяч. У США та ж модель коштує $47 700.

Найбільшою популярністю в Норвегії користуються саме машини Tesla. Однак електрокарів вистачає не всім.

Іноді норвежцям доводиться чекати поставок електромобілів цілий рік. За відомостями NRK, в списку очікування числиться близько 30 тис. чоловік.

Втім, одних тільки електромобілів недостатньо, щоб знизити кількість викидів CO2 і домогтися цілей Паризької угоди. Осло, наприклад, додатково робить ставку на велосипедний транспорт, а також підтримує будівельні компанії, які використовують техніку на електротязі.

Також Норвегія планує повністю електрифікувати пасажирські літаки та судна.

envelop facebook search
%d блогерам подобається це: