Єгипет планує побудувати найбільший в світі парк сонячних батарей

У єгипетському місті Асуан з’явиться найбільший в світі парк сонячних батарей під назвою Benban Solar Park. Він буде складатися з 32 сонячних установок, перші з них потужністю 165 МВт вже приступили до роботи.

Про це повідомляється в прес-релізі компанії-виробника сонячних панелей NEXTracker.

“У Єгипті все більше придивляються до сонячної енергії. Вона стала дуже конкурентоспроможною в цій країні в порівнянні з традиційними джерелами. За даними Світового банку, в 2014 році викопне паливо становило 96% загального споживання енергії. Тепер Єгипет планує до 2022 року виробляти до 20% електроенергії з поновлюваних джерел енергії “, – сказано в релізі.

Вартість споруди всього парку складе $823 млн, його потужність – до 2 ГВт. Парк розташується в пустелі на площі 37,3 кв. км. Проект планують завершити до 2019 року.

Видання Еlectrek уточнює, що проект не отримає державного фінансування. Проте вже є 25-річний контракт, за яким державна компанія Egyptian Electricity Transmission Company зобов’язується закуповувати у парку електрику за ціною 7,8 цента за 1 кВт/год.

“Фінансова модель парку буде комплексною. Інвесторам дозволять розробляти великі проекти з виробництва сонячної енергії за прийнятною ціною”, – пише видання.

Так, багатостороннє агентство з інвестиційних гарантій (блимає, входить до Групи Світового банку) надає можливість страхування ризиків на $210 млн приватним кредиторам і інвесторам, які беруть участь в будівництві Benban Solar Park.

У Єгипті вже профінансовано 29 проектів з видобутку сонячної енергії сумарною потужністю 1,5 ГВт і загальною вартістю $1,8 млрд.

envelop facebook search