«Зелену» енергію в 2020 році почнуть продавати через аукціони Prozorro

З 1 січня 2020 року Україна запускає новий механізм державної підтримки відновлюваних джерел енергії. Електрогенеруючі потужності, які потребують державної підтримки, повинні брати участь в електронних аукціонах і боротися за право продавати електроенергію Україні за найнижчою ціною.

У першій половині 2019 року Україна виробила 4% своєї електроенергії з поновлюваних джерел. Енергетична стратегія України спрямована на досягнення 25% загального виробництва електроенергії за рахунок відновлюваних джерел енергії до 2035 року. Така амбітна мета в поєднанні з державною підтримкою виробництва відновлюваної енергії надає необмежені ринкові можливості для інвесторів.
Необхідність прийняття Закону про аукціони обумовлена ​​високим вступним тарифом, який не сприяє конкуренції в секторі відновлюваних джерел енергії ( «ВДЕ»). Більш того, недавнє дослідження виявляє все більше застосування аукціонів для ВДЕ по всьому світу. Наприклад, за даними IRENA, 80 країн вже ввели аукціони на відновлювану енергію. Країни Європейського союзу також покладаються на аукціони як економічно вигідний механізм розвитку ВДЕ до 2030 року.
Таким чином, державна підтримка виробників електроенергії з відновлюваних джерел енергії на конкурсній основі, а саме шляхом введення аукціонів, забезпечує оптимальну підтримку виробництва електроенергії з поновлюваних джерел енергії.

Умови участі в аукціонах.

Аукціони будуть введені з 1 липня 2019 року.

Участь в аукціонах буде обов’язковим:

  • для сонячної енергії вище 1 МВт;
  • для вітру вище 5 МВт.

Аукціони будуть проводитися по електронній системі торгів відповідно до порядку проведення аукціонів, який буде затверджений Кабінетом Міністрів України протягом трьох місяців після набрання Законом чинності.
Для участі в аукціоні та подальшого укладення угоди про зняття коштів учасник торгів повинен, зокрема, надати наступну банківську гарантію:

  • 5 000 євро за 1 МВт в якості заявки на участь в аукціоні;
  • 15 000 євро за 1 МВт буде надано в разі перемоги на аукціоні в якості гарантії виконання договірних зобов’язань.

Якщо є реальна можливість отримати прості гроші, то чому цим користуєтеся не ви, а хтось інший?

З Вірою в Вас і Вашу Енергонезалежність! 💛
Команда Корпорації Радіан!

envelop facebook search