Чим ви ризикуєте купуючи сонячні панелі з Китаю? Як заощадити купуючи в Україні?

2021.11.24

Китайські панелі для вироблення сонячної енергії популярні в багатьох країнах. Хтось купує їх через офіційних представників, хтось намагається заощадити і шукає СЕС на АліЕкспресс або в інших інтернет-магазинах.

Як захистити себе від розчарувань і вигідно купити устаткування, яке приносить дохід, а не зайві витрати? Що потрібно передбачити перед покупкою? Відповідаємо.

Що потрібно знати про сонячні панелі перед покупкою?

Існує безліч факторів, які потрібно врахувати при виборі сонячних модулів - умови клімату, можливості для встановлення, тип і якість панелей, бренд.

Перед купівлею потрібно провести точний розрахунок середньодобового споживання електрики, визначити час, коли показники стабільно доходять до максимального рівня.

Важливий критерій при виборі обладнання - рівень інсоляції, тобто інтенсивність насичення регіону сонячними променями. Чим ближче до півночі об'єкт, тим нижче цей рівень. Щоб домогтися необхідної потужності СЕС, потрібно встановлювати батареї під певним кутом, відповідно регіону розміщення СЕС, при цьому потрібно врахувати, що панелей буде потрібно більше.

На продуктивності сонячної станції позначається й затіненість майданчика деревами, конструкціями, будівлями. Тут може стати перешкодою й абрикосовий сад, і сусідський будинок з мансардою. Полікристалічні батареї знижують вироблення енергії пропорційно затіненим ділянкам, а монокристалічні можуть не витримати часткового затінення і відключитися. Всі ці критерії необхідно враховувати.

Але найважливішу роль при виборі альтернативних електростанцій грає виробник, а також віддаленість магазину від Вашого об'єкту. Дивимося - чому.

Чому панелі і батареї замовляють в Китаї?

Китай вважається лідером за кількістю вливання фінансів в проект сонячної енергетики. Вони широко використовують альтернативну електроенергію і, природно, самостійно виробляють СЕС. (Чого не відняти у жителів цієї країни, так це працьовитості і вміння налагодити виробничі процеси - забезпечили весь світ своєю продукцією).

Вибираючи китайські сонячні модулі, багато хто сподівається купити надійне обладнання (лідери ж) й істотно заощадити. Адже їхні товари традиційно вважаються більш дешевими, ніж продукція, вироблена в європейських країнах. Будь то фотоелектричні панелі або дитячі іграшки.

В реальності все трохи інакше. У Китаї зустрічаються різні типи виробників СЕС. Великі компанії, що здійснюють повний цикл виробництва; заводи, які виготовляють системи, використовуючи матеріали надійних брендів; і "колінні" майстри з серії "і так зійде". Останній тип випускає підробки з матеріалів, які непридатні для європейського ринку.

Якщо Ви обмежені у фінансах і думаєте про економію, то оригінальні товари відомих китайських брендів навряд чи зможете купити. Їх вартість досить висока. І це без доставки. А ось отримати підробку або випробувати батареї від no name виробника - цілком.

Купувати сонячні батареї горе-майстрів - великий ризик. Неякісні модулі дуже швидко скорочують кількість виробленої енергії на 20-30%. І не факт, що спочатку вони забезпечать заявлену потужність. Додамо до цього низьку якість пайки і матеріалів. І - відсутність гарантії. Варто купувати такий продукт?

Недоліки доставки поштою, через aliexpress з КНР

Доставка поштою з КНР в Україну - окрема історія. Причому дуже-дуже довга. А якщо ще в Китаї чергове державне свято, довжиною в 5 днів - сезон сонця встигне закінчитися раніше. Процедури приймання, перевірки, відправки, митниця, оформлення документів, ввезення в країну і заново - приймання, перевірка, відправка за адресою.

А Ваші сонячні панелі, як білка в колесі, крутяться у вирі законів, кордонів, поштових відділень. Крутяться-крутяться і часом падають на землю. Буває і таке - не скрізь вантажники з особливою любов'ю ставляться до Ваших планів виробляти сонячну електроенергію.

Наступний момент - надбавка до вартості умовно дешевих китайських сонячний панелей. За ввезення Вашого товару з іншої держави Вам доведеться заплатити ПДВ у розмірі 20% на суму покупки, що перевищує 100 євро (з 1 липня 2019). А це, у випадку з сонячними модулями, важка сума. Краще витратити ці кошти на якість товару, ніж на транспортування низькосортного.

І ще одна додаткова витрата, яку варто передбачити. Якщо Вам все ж вдалося купити модулі з гарантією, безпосередньо у китайського виробника, повернення товару в разі браку вдарить знову-таки по Вашій кишені. Жодна компанія не погодиться взяти на себе оплату транспортування, вартість митних зборів та подібні витрати.

Як китайські виробники знижують ціни на СЕС?

Останні 7 років спостерігається тенденція стабільного зниження цін на сонячні модулі. Як вдається китайським компаніям утримувати якість товарів при стабільному зниженні ціни? Ми говоримо про заводи, а не про "лавки на колінках".

Великі китайські виробники користуються підтримкою держави. Вона виділяє субсидії на розвиток фотоелектричних технологій. Крім того, заводи переходять на виробництво повного циклу, самостійно виготовляючи все елементи модулів. Це дозволяє знизити собівартість продукції без шкоди для якості.

Тому, купуючи китайські панелі безпосередньо з заводу або через офіційних представників, Ви можете бути впевнені в їх працездатності.

Як вигідно купити сонячні модулі в Україні?

Уникнути описаних вище проблем можна двома способами. Самостійно дістатися до заводу в Китаї, купити й забрати батареї. (Краще заздалегідь дізнатися, скільки років він виробляє модулі для СЕС та якою репутацією користується.) Але переліт в Китай - задоволення не з дешевих, та й панелі навряд чи пройдуть, як ручна поклажа. Такий спосіб вигідним не назвеш.

Другий - найпростіший та економічний. Купити сонячні модулі в українських продавців. Вони беруть на себе всі клопоти - від доставки до рішення гарантійних випадків, надаючи додаткові послуги. Часто продавці є офіційними представниками великих виробників, а тому пропонують адекватні ціни на дійсно брендову продукцію.

Де краще придбати комплект СЕС

Партнери корпорації Radian - відомі світові бренди, які виробляють СЕС на хорошому обладнанні і використовують якісні матеріали. Ми продаємо продукцію Recom, X Solars, Huawei, LG та інших виробників.

Клієнти Radian отримують якісні сонячні модулі, допомога в оформленні документів, монтаж і сервісне обслуговування. Кожен сонячний промінь працює на наших покупців. При настанні гарантійних випадків ми беремо всі турботи на себе.

Переваги покупки в Україні

  • Швидке й акуратне транспортування
  • Сертифікований товар з гарантією
  • Монтаж і налагодження обладнання
  • Оформлення документів в Обленерго
  • Сервісне обслуговування модулів
  • Гарантійне обслуговування
  • Відсутність податків на ввезення імпортної продукції

Ви купуєте якісні панелі, які приносять дохід. Швидко. За оптимальною ціною.

Програма "державна компенсація сонячної станції"

Перехід на сонячну енергетику вимагає істотних інвестицій. Незважаючи на те, що СЕС окуповується всього за 5-7 років, стартові витрати відчутні.

На законодавчому рівні в Україні була розроблена система державної компенсації за встановлення сонячних станцій. У різних регіонах країни людям, що зважилися перейти на вироблення "зеленої" електроенергії відшкодовують 10-20% від вартості обладнання.

Для отримання компенсації після укладення договору з Обленерго потрібно подати документи в обласну адміністрацію. Переказ грошей на рахунок займає не більше 21 дня. На підтримку можна розраховувати при купівлі за готівку й кредитні кошти.

Сонячна енергія - незалежність, дарована природою. Дохід, який забезпечувався б державою.

Натисніть Enter для пошуку або ESC, щоб закрити