Поради: Як вибрати сонячні панелі?

2021.11.24

Якщо ви живете у великому будинку, володієте великою промисловістю або просто маєте потребу в дешевому електриці, то сонячні панелі - ідеальний варіант. Це доступне і постійне електропостачання, яке працює за допомогою перетворення потужної енергії сонця в струм.

Повноцінна система такого електропостачання складається з декількох елементів:

  • сонячна панель;
  • контролери;
  • акумулятори;
  • інші елементи.

Звичайно, що спочатку варто розібратися в різновидах сонячних панелей, щоб зробити оптимальний вибір.

Типи сонячних панелей

При виготовленні фотомодулів використовують різні напівпровідникові матеріали, проте найбільш затребуваними на ринку є батареї на основі кремнію. Вони можуть бути аморфними, монокристаллическими і полікристалічний.

Гнучкі моделі з аморфного кремнію краще за інших працюють в похмуру погоду і при розсіяному освітленні. У них менші втрати продуктивності при нагріванні і найдоступніша ціна. Тонкоплівкові фотомодулі можна використовувати як енергозберігаючий облицювальний матеріал і інтегрувати прямо в будівлю. Їхній головний недолік - низька ефективність: не більше 12%.

Монокристалічні і полікристалічні фотомодулі роблять з полікремнію. Вони мають однакову конструкцію і незначно відрізняються за технічними характеристиками. Моделі монокристал в середньому коштують на 7-10% дорожче через більш витратною технології виготовлення. У них однорідний темно-сірий або чорний колір, фотоелементи мають форму псевдоквадратов. ККД - до 22%. Полікристалічні моделі складаються з квадратних фотоелементів неоднорідного темно-синього кольору. Вони більше за габаритами, ніж модулі монокристал тієї ж потужності. Їх ефективність - до 18%.

Ціна і якість сонячної панелі: як зіставити?

Оптимальний варіант - відкрите, добре освітлене місце. Але не варто забувати, що в дуже спекотні дні температура може впливати на ККД панелей. У такій ситуації важливо звернути увагу на температурний коефіцієнт і віддати перевагу моделі з його меншим показником. Полікристалічні панелі в такій ситуації будуть більш прийнятні. Для ділянок в прохолодних місцях цей момент можна не враховувати.

З іншого боку, при розташуванні вашої станції в районі з більш похмурою погодою, її потужність також може знижуватися. Щоб запобігти появі ситуацій, коли СЕС не генерує планований обсяг, можна додати в установку додаткову кількість панелей спеціально для забезпечення потрібних обсягів вироблення в несезон.

  • Потужність. Заявлені виробником показники визначаються за стандартами випробувань STC, тобто в умовах, наближених до ідеальних. В реальності продуктивність модулів нижче.
  • Толеранс - можливе відхилення по потужності. Бажано, щоб воно було позитивним.
  • ККД фотопанелі - показник ефективності перетворення випромінювання сонця в електрику. Чим вище, тим краще.
  • Температурний коефіцієнт - показник зниження потужності в міру зростання температури (понад 25 ° С). В середньому становить -0,41 ... -0,45% на кожен градус.
  • Термін служби. У якісних виробів він більше 25 років, є 5-річна гарантія від виробника.
  • Робоча температура. Як правило, варіює в межах -40 ... + 90 градусів.

Скориставшись нашими порадами, ви зможете самостійно вибрати якісні сонячні панелі, які забезпечать ефективну і стабільну роботу сонячної електростанції.

Натисніть Enter для пошуку або ESC, щоб закрити