Сонячні електростанції в Україні: реалії сьогодення

2022.02.10

Сонячні електростанції в Україні сьогодні — це більше 36 000 сімей, що обслуговують власні домогосподарства за допомогою сонячної електроенергії. Загальна потужність таких сонячних електростанцій сягає понад 950 МВт.

Ми з радістю спостерігаємо за тим, як українці поступово привчаються до використання «чистої» енергії для забезпечення своїх потреб. На сьогодні найбільшу кількість сонячних електростанцій встановлено в Дніпровській, Тернопільській та Закарпатській областях. Завдяки встановленню СЕС споживання електроенергії здійснюється в точці її виробництва, що є корисним для загальної енергосистеми.

Серед споживачів нарешті стає зрозумілим: сонячні електростанції вигідно встановлювати не лише з метою заробітку, а й для покриття власних потреб домогосподарств та підприємств. Чому так відбувається?

  • Вартість панелей, інверторів та системних комплектуючих зменшується.
  • Люди почали почали звертати увагу на те, скільки електроенергії споживає той чи інший прилад та по можливості скорочувати ці витрати.
  • Зростає популярність електромобілів.
  • Тарифи на «традиційну» енергетику зростають з кожним роком, тому ціна сонячних електростанцій сприймається як вигідне капіталовкладення.

Перспективи розвитку сонячних електростанцій на 2023 рік

Спираючись на досвід Корпорації Радіан, ми можемо виокремити наступні прогнози розвитку сонячних електростанцій на наступні роки.

  1. Галузь сонячної енергетики посилено нарощуватиме темпи будівництва приватних та промислових СЕС.
  2. До кінця 2023 року буде достатньо напрацьована необхідна база законодавства та запрацює система «зелених» аукціонів для отримання найнижчої вартості електроенергії для подальшого її продажу в систему.
  3. Зростуть вимоги до станцій. Наприклад, участь сонячних електростанцій у балансуванні електричної системи.
  4. Для приватних домогосподарств сонячні електростанції стануть іще доступнішими, адже вартість панелей знижується, а ціна «зеленої» електроенергії росте.

Головний тренд у енергетиці на сьогодні — використання інноваційних світових технологій. У цей час сонячна енергія, на відміну від інших джерел, ніколи не закінчиться, не застаріє, а найголовніше — не контролюватиметься іноземними державами.

Від маленьких кіосків до повномасштабних заводів — корпорація Радіан здатна забезпечити кожне підприємство власною електроенергією з гарантією генерації, сервісним обслуговуванням та повним гарантійним супроводом на весь період служби сонячної електростанції.

Будьте у тренді: встановіть сонячну електростанцію у 2022 році з Корпорацією Радіан та отримайте ескізний проект у подарунок!

Натисніть Enter для пошуку або ESC, щоб закрити